Memento

19. července 2018 v 13:32 | Iffie |  Deníšet.
Seděla jsem u Labe. Molo. Všechno je dobré.
Ona seděla na druhém břehu. Všechno se dobré být zdálo, přesto věděla, že jednoho dne přijde den, kdy zemře, aniž by kdokoliv chápal proč. Byla to jasná sebevražda, ani veškerý zabezpečovací systém mercedesu CLS amg nedokázal zachránit jednadvacetiletou řidičku řítíci se ve dvousetkilometrové rychlosti do nábřežní zdi. Čelní náraz do ticha noci. A vedle na sedadle, jako černý pasažér, zalepená obálka.
A byl to už pátý den, co jsem nevstala z postele. Krabice od mlíka a cereálií se kupily vedle mě, mezi tím otevřený nedopitý flašky vína. Popelník. Bong, ale tráva mi došla už dávno. Na mobilu pípaly zprávy, ale nějak nestálo za to na ně odpovědět, jen jsem četla náhledy.
"Co se děje?"
"Mám strach"
"Moc mi chybíš"
"Pátek kalba?"
"Odepiš, kundo"
Jenže nemělo smysl odepisovat, protože se nedělo vůbec nic a taky mi ani jeden z nich nechyběl. Přála bych každému zažít přesně jednu minutu té totální prázdnoty. Najednou všechny otázky pozbydou smysl, všechny emoce se vytratí a zbyde jen propast. Kouřím cigára, co mi nechutnají, dým se rozplývá po pokoji mého nového bytu a stěny pomalu žloutnou, aniž by na tom komukoliv záleželo. Rozsvítí se obrazovka. Další zmeškaný hovor. "Jedu za tebou," přečtu si a musím se smát, protože už je to týden co jsem zmizela ze života všech těch lidí a nikdo neví kam.
Vím, že projdou nejdřív bary. Pak půjdou za Ním. A pak znovu do barů, jenže samá voda, změnila jsem lokál. Město. Ztrácela jsem se sama v sobě, musela jsem najít něco nového, ale sakra - ztrácím se v těch nových ulicích o to víc a víno vůbec nechutná dobře a už nemá jediný smysl vycházet z bytu.


12 XANAXŮ.


Rozřezala jsem si zápěstí, a protože z toho šlo hrozně moc krve, sundala jsem si kalhotky a obvázala si s nimi ruku. Světle modré, krajkové.


Kámo. 21 yrs old and still depressed. Tolik let jsme doufali ,že se to zlepší, ale pravdou je, že jediný co se zlepšilo, je kvalita mýho chlastu. Od Squashe přes cheers jsme urazili dlouhou cestu a dnes ve svých 19teen and still depressed sakra oceňuju výborný víno. Jestli mohu doporučit, to francouzské raději ročník 2015, jelikož byl velmi slunečný. A ročník 2013 byl vždycky špatný nápad. Ve 13 jsme šňupali paralen, v 15 tabák a v 18 MDMA. Maturitní ročník pro mě začal závislostí na benzodiazepinech a velmi chabým pokusem o sebevraždu. Dvěma velmi, velmi chabými pokusy. A nakonec tím úplně nejchabějším pokusem o to žít.
Je to tolik nocí, které mě táhnou ze spaní, které se mi vrací. Absinth. Jack. Vodka. Růžový lambrusco. Fernet-rum-fernet-rumkola.
A chybí mi Molly. A jsem ztracená v tomhle světě, jsem holka z obou břehů a v životě byste mě docela nepoznali, protože toho velmi mnoho nosím hluboko. Moje duše je jako jedna z mála věcí deeper než můj deepthroat. A jak s tímhle mohu vyprávět příběhy? Mám chuť utéct hrozně daleko od lidí, alespoň na týden se ZTRATIT. Karton, možná víno a cizí adresa. Tak strašně dlouho jsem nebyla sama, tak strašně dlouho jsem se dokázala vyhýbat svojí hlavě, že už ani nevím kdo vlastně jsem. Občas přemýšlím o nějakým dalším chabým pokusu o sebevraždu, co by mě dostal na pár týdnů na oddělení s vlastní kuřárnou a dávkou lexiků zadarmo.


Tomáš neměl duši. Tomáš se k duši musel propít. Propíjeli jsme se spolu k lásce, ale když pijete moc, péro se vám nepostaví a láska pozbyde smyslu.Mám v hlavě mnoho konceptů, ale protože žiji poezii, kterou nedovedu napsat, a protože si mnoho nepamatuji a taky mnoho necítím (protože jsem dříve cítila až příliš a už ve mně nic nezbylo), je velmi těžké vzpomínat. Chci vypravovat příběhy. Příběhy o Xanaxové královně, o dívce z druhého břehu, o muži co se tak trochu ztrácel, o muži co padal volně jako Poseidon Vltavy, o Poseidonu Labe, o vínové víle a rumové královně, o bolesti, o štěstí, o nocích strávených s hlavou v hajzlu, o prosouložených nocích i o nocích co vpluly do rána, o všem s čím se nedokážu vyrovnat.

A již brzy to bude rok.
 


Komentáře

1 xxx | Web | 29. července 2018 v 21:14 | Reagovat

silný

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama