Zeď.

21. března 2013 v 18:57 | Iffie |  Deníšet.
Ráda myslím na dobu… Asi před rokem a půl. V tý době jsem byla taková slušná a chytrá holka, co věděla, co je dobrý a co ne. Mluvila jsem spisovně a psala rozumným způsobem. Bez emocí a když už jo, ty emoce měly řád a název, měly smysl. Psala jsem povídky. Byly rozumný a studený jako tenkrát já, byly krásný a měly smysl. A snad byly i pěkný, ale jestli ne, aspoň měly smysl. Rozvážnost. Ticho v nich nekřičelo, bylo poklidný jako vodní hladina a měsíc jim šeptal na dobrou noc.
A dneska, hm. Image slušný a chytrý holky mi snad i zůstalo, jen dneska fakt netuším, co dobrý je a co ne. Mám jenom mlhavou představu, že dobrýho není nic. Anebo dobrý je všechno, nechápu jakej by v tom měl bejt rozdíl.

Moje slova jsou zoufalý výkřiky do tmavý místnosti, kde sice občas zabliká žárovka, ale jinak nic moc. Tečou z nich slzy, který jsem nikdy neuronila, a celkově to připomíná malý dítě, který naprázdno vzlyká. Malý dítě, kterým ve skutečnosti jsem. Malý dítě, který mluví strašně naivně a chce všechno hned. Žádný potom nebude, potom budu mrtvá. Anebo pryč, protože malý děti od všeho utíkaj.
Moje slova zevlujou na papíře uprostřed prázdnoty a připadaj si osaměle. Nadávaj oceánu a nikdo neví proč. Jejich nadávky nemaj smysl, a tak nadávaj a ječej zas a zas.

Proč tohle dělám?

Mlátim do zdi.
Sousedovic dítě řve.


(Moje milované hnusné nezaostřené město)
Je prej první jarní den. A ráno sněžilo, how funny. Je jasný, že mě počasí chce zabít. Anebo spíš chce, abych zabila já sama sebe, jenže já už jsem moc mrtvá na to, abych měla depku. Nebo dokonce depresi. Anebo tohle možná deprese je, nevím a je mi to jedno.

"Ta zpěvačka je strašlivě sexy."
"Pěkná možná, ale zase jí nepřeceňuj…"
"Jenže to se prostě musí přeceňovat. Extra a krutě sexy."
"Neblbni."
Máte rádi kluky, co by se kvůli holce změnili a udělali by všechno, co jí na očích viděj? Tak teď dělám jakože dohazovačku svýmu sexy kamarádovi, ale je to děsnej podpantoflák. A taky má děsně sexy ruce atakdále atakdále.
Ťap a pusu pro všechny, co maj sexy ruce.

Pátek: Vyhrála jsem sázku a mám slíbenou čokoládu. Hell yeah.
Začala jsem v tašce nosit kuchyňskej nůž, jenom nevím proč.
Sobota: 7739. Číslo jednoho fakt zajímavýho dne.
Lihovku ze zad jsem smyla teprve včera. A taky… Na tom nezáleží.
(Nou. I'm not crazy.)
Neděle: Zdálo se mi, že mýmu bratrovi je 15 a šmíruje mě v koupelně spolu s nějakým svým kamarádem. A taky kradl mámě cigára a já ho nemohla prásknout. Naštvala jsem se a hryzla ho.
Pondělí: Probudila jsem se a chtělo se mi umřít. Jela jsme do školy, sluchátka mi chrastila, jak kdybych to poslouchala z vinylu a pravý přestávalo hrát. Zase jsem chtěla umřít. Po obědě jsem si koupila kafe z automatu, velkou kibitku, MMka, balíček strašně přesmaženejch chipsů a všechno to sežrala. Pak už umírat nemělo smysl.
Úterý: Spolužák mi vyprávěl děsně homofobní teorii o tom, jak jsou lesby nepřirozený. A pak se mě mamka ptala, jestli mám s kočičkou nějakej vztah nebo co. Heh.
A ne, nemám.
Středa: To prej bylo včera. O.o
Čtvrtek: A to zase je dneska. Jenže dneska není čtvrtek, dneska není nic. Den je prázdnej a hrozně tmavej, že se zdá, jako kdyby byla noc.
A spolužák mě označil za Samaru. Asi mu vylezu z televize.

Rozbily se mi sluchátka. Bez týhle informace nemůžete žít. (A já zas nemůžu žít bez nich.)
Svůj drobnej absťák na hudbu si teď vynahradím odněkud šlohnutým dotazníkem. Kraďte dál a milujte rock.

Oblíbená písnička: Velvet underground - Heroin
Občas jí říkám Velvet heroin - underground. Pocity z týhle písničky jsou strašně těžko popsatelný, musíte si to pustit, sednout si do kouta, obejmout kolena a zaposlouchat se. A taky až s někým budu šukat (nojono, souložit - to je ale blbý slovo), chci u toho poslouchat tohle.
Oblíbený album: Pixies - Bossanova
Díky tomuhle jsem se do tý skupiny zamilovala. Nejdřív jsem poslouchala Surfer rosu, jenže ta mě na konci nebaví , ale tohle… To je prostě naprosto dokonalý, akorát vyvážený ty psychedelický písničky a ty uklidňující.
Nejlepší písnička z toho alba: Pixies - All over the Word
K tomuhle se dá říct jenom… Milujutomilujutomilujuto. I fucking love this. Protože tohle je prostě závislost, klepou se mi ruce, když to poslouchám a mám hroznou chuť tý písničce hrábnout do vlasů a políbit jí na krk. Měla by ohromnej cucflek, all over the Word of mine. Protože ta písnička by byla of mine. Uchuch. Dadada.
Oblíbená skupina: Guns n' roses
Nejvíc sexy týpci osmdesátých let. Axl, Izzy, Duffy, Stevie, Slash. Vloni jsem totálně ujížděla na Izzym, doteď to je takovej můj miláček (a ty oči :33). Ale když tu nebudu rozebírat, jak moc sladký jsou (namočit do kafe, přivázat k posteli etc.), musím říct, že jejich hudba je fakt...geniální.
Nejlepší album od ní: Appettite for destruction
Tady budu nudná, stará dobrá klasika. Taky miluju Lies a obojí kvůli tomu, že je to takový syrový a vytažený ze všech těch sraček Los Angelských ulicí někam na světlo reflektorů.
Nejlepší písnička z toho alba: Guns n' roses - Nightrain
Prostě o chlastu. K nějakým kočičky narozeninám má ode mě slíbený, že tohle svinstvo objednáme a zlejem se tím. A pustíme si k tomu tuhle písničku.
Nejlepší písnička od nich: Guns n' Roses - Estranged
Sice o Use your illusion říkám, že to je nijaký album (přišli o tu syrovost), ale musím jim nechat, že písničky zpívaný Izzym (Dust n' Bones, 14 years etc) a balady maj svoje kouzlo. Don't cry je klasika, kterou taky žeru, November rain taky, ale Estranged… To je prostě pro všechny ty osamělý večery a nikdy neztratí svůj půvab. Pokud ovšem noci nepřestanou bejt osamělý, ale to je nepravděpodobný a i tak neztratí svůj půvab.
Písnička, kterou jsem před rokem zbožňovala: Nirvana - dumb
Slova z tý písničky mám v hlavě pořád, ve vlastním volným překladu. Možná jsem prostě šťastná. Ale ne, myslím, že jsem pitomá. Já to vlastně vím, že jsem pitomá, ale to "I think im dumb" je fakt perfektní. Díky Kurte. Za hudbu.
Písnička, kterou poslouchám, když jsem smutná: Pink floyd - Wish you were here
A vždycky přemýšlím, jestli je někdo, koho chci, aby tady byl. Obvykle ne, a tak si to přepisuju na heroin. I když zpívám here a představuju si kluka s podmanivým pohledem a objetím, který mě zlomí. Chci, aby tady byl, protože on je snad ještě lepší než heroin. Nevím, až ho potkám, zkusím herák a porovnám to.
Zabiju jeho, zabiju sebe a půjdem do nebe.
Dvě ztracený duše v akvárku. Co tam plavou rok po roku zas a zas a nevěděj, co mají najít. Všude ty stejný obavy a oni si přejou, aby tam ten druhej byl. How I wish, you were here.
Písnička, která mě vystihuje:Guns n' Roses - My Michelle
Ne, že by můj táta točil porno (anebo možná jo, cojávim že) a máma ujížděla na heroinu (tohle vím jistě). Ale prej to na mě sedí, což říkala kočička, a tak jí to dopřejme. "Drivin' your friends crazy… With your life's insanity" A pak ta třetí sloka, kvůli který mám vždycky hrozně zvláštní a smutnou náladu.
Už jenom začátek té písničky je… Insane. A pak zase ta špína a prach zapadlých ulic. Lesk kokainu ve světle odrážejícím se od oken mrakodrapů a všechna ta svoboda a nespoutanost. Moje Mišél.
Písnička, o který si představuju, že mě vystihuje: the Rolling stones - Ruby Tuesday
A i když jsi s každým dnem jiná, budeš mi chybět. Komu budu chybět? Nezapomeňte, že na včerejšku nezáleží, když jsem pryč (a vlastně ani, když jsem tady). Vlastně nezáleží ani na zítřku, takže.. Není to jedno? Nechme na sebe spadnou oblohu a ztraťme rozum. Není život nefér?
Písnička, která mě rozbrečí: Žádná taková není (asi to je divný, ale já nikdy nebrečím), ale nejblíž k tomu má Coldplay - the Scientist.
Ten začátek… A refrém… Coldplay strašně hrajou na city, je to odporný a já tu skupinu nesnáším, ale občas to poslouchám právě kvůli tomuhle. Fujfuj.
Písnička, kterou jsem poslouchala, když mi bylo 10: Marpo - Marpokalypsa
Tohle jsem si tam přidala, protože mi kdosi připomněl tohohle rapera. S bratránkem jsme ho vždycky poslouchali tuhle písničku a pak dr. Marpensteina (což je strašně morbidní a zvrhlý a to je právě na tom to nejlepší) a 6 metrů hluboko (což je snad ještě morbidnější).

Tudududududu.
Jaká je naprosto nejodpornější a nejzvrhlejší písnička, jakou jste si kdy pustili? U mě jednoznačně tohlensto.
Majdalénka, Apolénka s veronikou,
unes sem je a umlatil motykou,
oh no, kdepak ty fajn holky sou,
ou, kdepak ty fajn kurvy sou.
(Pak je to... horší hm)
Btw: Mám nápad na to, co jsem říkala, že napíšu. A taky volnou neděli.
 


Komentáře

1 Creepy cake | Web | 22. března 2013 v 16:55 | Reagovat

doprdele.

s holkama jedeme "vtipný" fráze typu "ty jsi lesba, jsi proti přírodě." "máš modrý vlasy, jsi proti přírodě" "jsi divná, jsi proti přírodě", ale nemyslí to zle..doufám.
strašně mě "baví" tyhle ostatní homofóbní kecy. většina si nad lesbama vyhoní a gayové jsou podle nich hnus a mělo by to se střílet na potkání. shit.

miluju Coldplay.
i když u většiny debilně kurevsky brečím.

líbí se mi tvoje sny. jsou zajímavý, skoro jako ty moje (sen, kdy jsem ho JÁ honila kamarádovi, kterej se mi hrozně rychle udělal do ruky a pak brečel, že to bylo tak rychle --> byli jsme pod stolem).

a úplně nejvíc den pondělí.

a hlavně mám horečku, píšu sračky a mám nataženej sval na noze, ale nikdo mi nevěří, takže mne prosím omluv.

příště mý komentáře budou jistojistě normálnější, nebo se o to alespoň pokusím.

to kvůli tobě.

2 Creepy cake | Web | 22. března 2013 v 16:56 | Reagovat

*nejdelší komentář, co jsem kdy napsala. ještě jednou, srdečně prosím za prominutí (říká se to tak vůbec?)*

3 Džajna.?! | Web | 23. března 2013 v 9:58 | Reagovat

^_^  ty posloucháš Velvet Underground
Jsi snad jediná, která odněkud vyhrabala jejich písničky, které už asi každý pohřbil!!
Já je miluju, mají takovej krásnej rock. Moje mamka říkala, že když je poslouchala na vejšce, všichni měli zrovna éru Michala Davida a na ní se dívali zkrz prsty...o to více je miluju.

4 Iffie | Web | 23. března 2013 v 12:36 | Reagovat

[1]: Lidstvo je proti přírodě celý, tak co. (Říkal někdo modrý vlasy? Chci modrý vlasy!). Ony obecně homofobní kecy jsou docela prdel, ale nemá cenu to řešit, ať si všichni říkaj co chtěj a spěj taky s kým chtěj. In the end it doesn't matter.

Sen s honěním kamarádovi? To musí být dost zajímavý, když se pak probudíš "co se mi to kurva zdálo?" Anebo ne?

O omluvení nepros, tvoje komentáře jsou fajn.

[3]: Já je vyhrabala docela před nedávnem, ještě jsem ani nedoposlouchala celý to první album, ale jo, jsou hodně dobrý.
(Všechen rock je krásnej)

5 naivepesimist | Web | 24. března 2013 v 22:25 | Reagovat

S jarem měl přijít konec prázda, ale sluníčko nesvítí a tak. A DeSade a Řezník jsou nejlepší, hahaha.

6 Džajna.?! | Web | 26. března 2013 v 15:55 | Reagovat

Ps. Typuju, že je to Ústí nad Labem?

7 Iffie | Web | 27. března 2013 v 20:05 | Reagovat

[6]: Ach, byla jsem prozrazena!
Ano, je to Ústí.

8 Caty | Web | 30. března 2013 v 15:17 | Reagovat

och tak bez sluchátek bych nemohla začít den.. chápu tedy tvé rozhořčení!
počasí je fucking terrible ! a nebaví mě to už.

9 Džajna.?! | Web | 2. dubna 2013 v 19:09 | Reagovat

[7]: Jééé :D byla jsem tam sice jen jednou, ale je to docela hezký město

10 Pollyanna - porcelain doll | Web | 11. dubna 2013 v 21:54 | Reagovat

Guns n' Roses. *.* nejúžasnější sexouši na světě. :D
Rozbití sluchátek je nehorší věc na světě. :D a ano, bez téhle informace se žít prostě nedá. děkuji ti za doplnění mého života. :D

11 Luczynka | E-mail | Web | 14. dubna 2013 v 22:06 | Reagovat

Ahoj, jsem naprosto šílená:D:D Přečetla jsem si až teď tvůj komentář u článku http://luczynky-world.blog.cz/1302/luczynka-s-shop-votocvohoz

Samozřejmě, šlo by to zařídit:) Ozvi se prosím na mail, co mám uvedenej tady v komentáři v údajích :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama